» Tuning Auto Show V.

Tuning Cup Slušovice 2008

Výsledky Tuning Cup Zde!!

Poslední akcí před letní pauzou hostilo dostihové závodiště ve Slušovicích u Zlína. Tuning Auto Show ve Slušovicích je pro náš tým vlastně domácí akcí a tak se tentokrát projeli více spíše členové naší poroty. I v letošním roce jsme se do velice limitovaného prostoru vešli téměř na vůz přesně. A bude to znít jako obehraná písnička, ale opět někteří ze soutěžících nestihli registraci do 11.00h. V některých případech byly na vině problémy na D1, řady na vjezdu do areálu nebo obyčejná nedochvilnost. Zaznamenali jsme i jeden protest ve Fabia Scene a abychom pro příště předešli dohadům, budeme muset k registraci pořídit po vzoru závodů v rallye nějaké obří hodiny ...

Teď už ale k výsledkům. Velice úspěšní byli ve Slušovicích soutěžící ze zahraničí. Největší radost měl určitě Sebastian Ulrich. Jeho Audi 80 B4 totiž byla oceněna jako nejlepší vůz celého srazu. Samozřejmostí je také vítězství v Audi Scene, kde „Seba“ na druhém místě doplnil s další „osmdesátkou“ (tentokrát cabrio) jeho kamarád Blazej Skatula. Bodovali také hosté ze Slovenska. Největším úspěchem bylo vítězství Mária Besedy (Ford Escort RS2000) ve Ford Scene, slušně bodovala také Monika Tesárová v Peugeot Scene (2. místo, Peugeot 307) a bronz ve VW ´90s Scene bral Filip Roháč (VW Polo).

Malý pohled do historie nabízí na každém srazu Oldies Scene, tedy kategorie určená pro vozy roku výroby 1978 a starší. Nejlepším historikem byl podle poroty Robert Beneš se Škodou 1000MB. Cenné vítězství z Opel Scene, která je v letos asi nejobsazenější kategorií vůbec, si odvezl Jakub Kulajta. Na své Astře po prvních krůčcích v AZ pneu Tuning Cupu, které absolvoval v loňském roce, přes zimu pořádně zapracoval a je to opravdu znát.

Jak už bylo naznačeno v úvodu, i AZ pneu Tuning Cup si bere dovolenou a na scénu se opět vrátí 9. srpna na Tuning Extreme Show v Příbrami. Horkou novinkou je také dodatečné zařazení Mimoňských válek XIII. mezi oficiální kola soutěže. Tento sraz bude asi největší akcí letošního roku a navštívit jej můžete 22. – 24. srpna.

 

je soutěž krásy tuningových vozidel v rámci celé České republiky, která se bude konat na vybraných tuningových srazech. Celý šampionát bude ukončen na Velkém finále, které proběhne 27. září pod názvem Tuning Salon Brno 2008. Soutěž začíná na každém sraze vždy základním kolem, ze kterého se kvalifikuje několik soutěžících a ti postoupí do kola finálového. Poté budou vozidla seřazena do speciálně vyhrazeného prostoru pro finalisty. V samotném finále se vozy budou hodnotit podle daleko přísnějších pravidel, než tomu bylo v základním kole. Kompletní pravidla naleznete ZDE.